Etické dílny IX. A
Etické dílny IX. B
Projektový den na SŠTO v Dačicích 4. 10.
Etické dílny I. odd.
Etické dílny II. odd.
XVIII. Telčský desetiboj seniorů
Etické dílny VI. B - adaptační program
Projektový den na SŠTO v Dačicích 6. 10.

Úvod > Škola > Projekty > Spolupráce s MŠ KOMENSKÉHO

Spolupráce s MŠ KOMENSKÉHO

V letošním školním roce jsme zahájili spolupráci s MŠ Komenského netradičně. Žákyně 7. ročníku si připravily pro dvě třídy předškoláků svoji „hodinku“ . Natěšeny, trošku s obavami předstoupily před dychtivé malé žáčky s úkoly, které rozvíjely jejich motorické dovednosti a předčtenářské zkušenosti. Děti vyslechly bajku, o které si potom povídaly a kreslily k ní obrázky. V další části hodinky poznávaly různá zvířata a přiřazovaly k nim jejich mláďata. Z kupičky vytištěných slov vybíraly ta, která se nejvíce podobala hlasu zvířat. Dokonce šikovní předškoláci neviděli žádný problém v určování první hlásky ve slově. Na připravené výkresy si sami nalepili, co složili.
Všechny děti se uměly tiskacím písmem podepsat. Je to veliká pomoc budoucím učitelkám v prvních třídách. Za svá snažení byly děti odměněny slaďoučkým bonbónem. Odměnou pro naše děvčata byl úspěch, který u dětí sklidily, náš obdiv, že všechno napoprvé tak dobře zvládly a zjištění, že učitelská profese je velmi krásná, ale i náročná.
Už teď se všichni těší, až se zase v lednu setkají. Tentokrát to bude matematické a počtářské bádání…

Mgr. Zdeňka Jakubcová