Etické dílny IX. A
Etické dílny IX. B
Projektový den na SŠTO v Dačicích 4. 10.
Etické dílny I. odd.
Etické dílny II. odd.
XVIII. Telčský desetiboj seniorů
Etické dílny VI. B - adaptační program
Projektový den na SŠTO v Dačicích 6. 10.

Úvod > Škola > Aktuality ze školy > Exkurze do Mauthausenu a Lince

Exkurze do Mauthausenu a Lince

Datum konání:
13.5.2022

V pátek 13. května jsme se vydali se společností H-BUS s.r.o. pana Hefera a s milou průvodkyní paní Svobodovou na exkurzi do bývalého koncentračního tábora Mauthausen. Vyjeli jsme z Telče kolem osmé hodiny ranní a jeli jsme přes České Budějovice směrem na Dolní Dvořiště, kde nás čekala krátká zastávka. Po které jsme dále pokračovali v cestě. Do památníku Mauthausen jsem dorazili kolem dvanácté hodiny a začali jsme s prohlídkou koncentračního tábora. Všechny potřebné informace a dotazy nám předávala a zodpovídal paní Svobodová. Na mnohé z nás toto místo hrůzy zanechalo velmi hluboký dojem. Mohli jsme vidět místa, kde byli vězni ubytováni, kde byli popravováni, kde byli spalováni. Po tomto hlubokém a silném zážitku jsme kolem půl třetí odjeli směrem do Lince, kde jsme si prohlédli střed města a místní obchůdky, ze kterých si někteří z nás odvezli suvenýry. Kolem půl šesté jsme se vydali na cestu domů, která rychle utekla a krátce po půl deváté jsme byli v naprosté spokojenosti dovezeni do Telče. Moc děkujeme panu Heferovi a paní Svobodové, že nám zprostředkovali tak milý, hluboký a krásný zážitek.

Vice foto ve fotogalerii.

Exkurze do Mauthausenu a Lince