Plavecký výcvik

Vyprávíme Příběhy našich sousedů

Datum konání:
6.4.2022

6. 4. 2022 proběhne v Panském dvoře slavnostní závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů, do kterého jsme se společně s dalšími školami v regionu také zapojili. Smyslem projektu, realizovaného organizací Post Bellum, je zprostředkování kontaktu mezi pamětníky událostí dvacátého století a žáky, na které jejich historická zkušenost teprve čeká.

Společnost Post Bellum byla založena skupinou českých novinářů a historiků a jejím hlavním posláním je zpřístupňovat širší veřejnosti svědectví o naší moderní historii prostřednictvím co možná nejrozsáhlejší sbírky rozhovorů a autentických životních příběhů s názvem Paměť národa.
V rámci Příběhů našich sousedů nenatáčí tyto rozhovory s pamětníky profesionální novináři, ale malé žákovské týmy pod vedením učitelů. Na naší škole vznikly tyto týmy hned dva a ve svém volném čase se zaznamenanými příběhy dále pracovaly. Zúčastnili jsme se několika workshopů a mimo jiné jsme vytvořili rozhlasovou reportáž ze vzpomínek evangelické farářky, teoložky a historičky paní doc. PhDr. Evy Melmukové z Telče a animovaný film o paní Agátě Drevňákové z Jihlavy, která pomáhá všem lidem bez rozdílu.
Máme za to, že se nám věc povedla. Pokud Vás zajímá víc, určitě se podívejte na následující odkaz, kde nejen naši práci uvidíte. Nebo přijďte ve středu do Panského dvora.

Vyprávíme Příběhy našich sousedů z Telče a Třeště

Zapojení škol z Telčska bylo umožněno díky financování z projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání Telčska II., reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009139, jehož realizátorem je Místní akční skupina Mikroregionu Telčsko.

Logolink_OP_VVV_hor_cb_cz.jpg