Úvod > Škola > Aktuality ze školy > Punkevní jeskyně

Punkevní jeskyně

Datum konání:
25.4.2024

Třídy 3. B a 4. A se minulý týden vydaly na společný výlet. Cílem byla propast Macocha a krásné krápníkové jeskyně. Kde jsme byli poučeni, že se na krápníky nesahá! Prolétl nad námi netopýr, na kterého jsme se všichni těšili. Když jsme vyšli z jeskyně, otevřel se nám nádherný pohled na propast Macochu. Tady jsme nasedli na lodičky a projeli Punkevní jeskyní. V Moravském krasu jsme navštívili „Dům přírody Moravského krasu“. Zde jsme si prohlédli, jak vznikaly vápencové skály, jak „roste“ krápník. Seznámili jsme se zde s různými rostlinami a živočichy.

Dalším cílem byla Stará huť u Adamova. Výlet jsme zakončili ve vesnici Rudka, kde jsme navštívili jeskyni Blanických rytířů a Zážitkovou zahradu.

Zde je pár postřehů a zážitků od dětí:

Byli jsme na Macoše. Koupila jsem babičce a mamce srdíčka z krystalů.
Také jsme byli u Blanických rytířů a je tam pověst, že když bude nejhůř, lev zařve a kůň sv. Václava třikrát zadupe a rytíři se vzbudí a pomůžou nám.

(Magdaléna Šalandová 3.B)

Minulý týden jsme jeli se školou na výlet. Prvně jsme jeli do Macochy, bylo to tam velmi hezké. Jeli jsme na člunech. Potom jsme šli do muzea Staré Huti. Vysvětlovali tam, jak se vyrábělo železo dřív. Potom jsme jeli autobusem do Rudky na Blanické rytíře. Viděli jsme tam netopýry (vrápence), já jich napočítal 35.

(Matěj Fišer 3.B)

Výlet se vydařil a všichni si kromě suvenýrů odvezli i spoustu zážitků.

Hana Jakubcová

3. B - Punkevní jeskyně