Úvod > Škola > Projekty > Projektový den v AJ s rodilým mluvčím

Projektový den v AJ s rodilým mluvčím

Ve čtvrtek 19. 3. naši školu navštívili Jean Cocteau, Maria Curie-Skłodowska, Christopher Columbus a Agatha Christie. Všechno to byli lektoři anglického jazyka. Jelikož žáci pracovali ve skupinách, bylo nutné si rozdělit role - managers, designers, record keepers a speakers. Rodilí mluvčí představovali své postavy a žáci pomocí indicií hádali, o kterou slavnou osobu se jedná. Tímto způsobem mohli zjistit, na jaké jsou úrovni v anglickém jazyce a jak rychle reagují.

Na závěr byla prezentace všech prací. Žáci museli obhájit svá díla, samozřejmě anglicky. Lektoři je ohodnotili slovně a zároveň jim napsali své poznámky a pochvaly do tzv. Guest book. Každý žák navíc obdržel certifikát.
Den byl sice náročný a dlouhý, ale výsledek stál za to.

Mgr. Miluše Rodková, Mgr. Hana Kovářová

Z projektového dne v anglickém jazyce jsem byla nadšená. Moc se mi to líbilo a rodilí mluvčí byli neskutečně milí a hodní. Naše skupina jim rozuměla téměř všechno, a když ne, laskavě vše zopakovali a vysvětlili. Byli velice vtipní, a tím pádem byl i projekt vážně super zábava. Na konci jsme všichni dostali certifikát.
Byl to skvělý a originální zážitek.

Martina Smejkalová 8. B