Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality ze školy > Školní fórum 11. 10. 2023

Školní fórum 11. 10. 2023Datum konání:
11.10.2023

            Na naší škole se ve středu 11. 10. poprvé uskutečnilo Školní fórum v rámci Národní sítě zdravých měst ČR. Prostřednictvím Mladých a Školních fór se Národní síť Zdravých měst ČR snaží povzbuzovat mladou generaci k aktivnímu zapojení do otázek kvality života a rozvoje. Nejedná se o diskusi k předem připraveným námětům nebo dokumentům, ale o formu komunitního projednávání. Cílem těchto a jim podobných akcí je získat co nejširší zpětnou vazbu od dětí a mládeže, náměty ke zlepšení dané školy, ale zejména také jejich města či obce. Snahou je ukázat, že mladí lidé mohou rozhodovat o dalším rozvoji a svojí aktivitou mnoho změnit.

Při této příležitosti navštívil naši školu zakladatel školních fór Mgr. Petr Hermann, který se postaral o odborné vedení celé akce.

Školního fóra se zúčastnilo 32 žáků z 5. – 9. ročníku. Žáci byli nalosováni do 5 pracovních skupin. Vše na bázi dobrovolnosti. Svěřenci si stanovili pravidla práce ve skupině a pustili se do díla. Vyjadřovali se a konfrontovali sami sebe s několika oblastmi.

Například:

  • Vzájemné vztahy
  • Vybavení školy
  • Mimoškolní aktivity
  • Stravování, životní styl
  • Obsah a rozsah výuky
  • Školní areál a doprava do školy
  • Město a možnosti atd.

           Součástí Fóra je i vědomostní kvíz, sepsání námětů na změny ve škole a obci dle pořadí priorit a mnoho dalšího. Jak jsme očekávali, naši žáci nejvíce touží po navýšení mimoškolních aktivit ve smyslu zahraničních i vnitrostátních exkurzí, znovuzavedení týdenního LVK. Ve městě by naši svěřenci nejvíce uvítali například Suschi bar, krytý bazén či kino.

            Jednotlivé návrhy byly prodiskutovány a panem ředitelem a panem místostarostou Telče Ing. Pykalem.

           Celou akci hodnotíme jako velmi zdařilou. Protože jsme v Telči tento projekt pilotovali, navštívili Fórum kromě zástupců Města Telče, Krajského úřadu Kraje Vysočina i kolegové ze ZŠ Masarykova Telč. K zpříjemnění celé akce přispělo zajištění velmi bohatého cateringu pro všechny zúčastněné, za který patří obrovské poděkování našim žákům ze speciálních tříd pod taktovkou Mgr. Evy Skovajsové. Moc děkujeme.

  Již teď se těšíme na další pokračování.

                                                                                                              Mgr. Martin Remeš, zástupce ředitele školy

Školní fórum
Školní fórum
Školní fórum
Školní fórum
Školní fórum
Školní fórum
Školní fórum