Úvod > Škola > Aktuality ze školy > Liebenau 2022

Liebenau 2022

Datum konání:
22.9.2022

Ve čtvrtek 22. září jsme vyrazili s žáky telčských základních škol do krásného městečka Liebenau (Rakousko). Je to velmi sympatická vesnička s pár obyvateli, ale velmi moderní školou. Tam se k nám přidali naši noví rakouští kamarádi a jeli jsme do Geoparku právě poblíž Liebenau. Zde jsme strávili přibližně 3 hodiny. Rozdělili jsme se na 2 skupiny, každá chodila po rašeliništi s tlumočníkem a rodilým mluvčím. Rašelinný geopark byl opravdu veliký, kdybychom nebyli omezeni časem, určitě bychom šli větší okruh, snad příště. Když jsme všichni viděli ta velká rašeliniště, chtěli jsme se otočit, ale nakonec se nám to moc a moc líbilo. Hlavně jsme zjistili, že to může být docela sranda. Všechno to špinavé a zabahněné oblečení, boty po kotníky v blátě, byl to nezapomenutelný zážitek, spoustu smíchu a vtipných prožitků si odvážíme s sebou. Počasí nám přálo a bouřky nás obešly. Po dlouhé procházce nám vyhládlo, jeli jsme do místní restaurace, kde byl pro nás nachystán oběd. Pak jsme se vydali opět do školy v Liebenau, kde nám žáci školy zatancovali 3 povedené tanečky s jejich paní učitelkou. Bohužel jsme byli upozorněni učiteli, že už se nachýlil čas a musíme jet domů. Nasedli jsme do autobusu, který jako při většině našich školních akcí řídil pan Hefer a vyrazili domů. Celý den jsme si moc a moc užili a vyzkoušeli si, že nezáleží, kam jedeme, ale s kým tam jedeme. Už teď se těšíme na další mimoškolní akci.

Exkurze Liebenau